Home » Pravidelné akce

Pravidelné akce

plác ponk

Únor – Plác Pong „Memoriál Věrky Kučerové“

Plác pong je jiný název pro ping pong či stolní tenis, který má již 4letou tradici. Záměrem turnaje je srovnat podmínky zdravých hráčů s tělesně či jinak postiženými. Hra probíhá dle pravidel ping pongu s tím, že pokud hraje hráč na vozíku s hráčem zdravým, musí tento hráč hrát též z vozíku. Pokud hraje hráč nevidomý, musí mít zdravý hráč zavázané oči apod. Cílem akce je stmelit zdánlivě neslučitelnou skupinu lidí při hře a zábavě. Po skončení turnaje probíhá kulturní odpoledne a večerní zábava s kapelou Country KID.
Reportáž ZAK TV z Plác Pongu 2014 (YouTube)

 

 

 

Březen – Buřtování lesem Horní Břízy

Tradiční akce, ke které se C.K.KID připojil před 3lety a dnes ji pořádá. Vznikla na základě myšlenky po dlouhé zimě, protáhnout svoje a hlavně dětské nožičky s příchodem jara. Jedná se o turistický pochod lesy v okolí Horní Břízy spojený s plněním velmi roztodivných úkolů na určených stanovištích. Trasa měří s proměnami 6 až 8 km, je specifická v každém ročníku a je vždy vhodná pro rodiny s dětmi, kočárky a vozíčkáře. Zvláštností tohoto pochodu je, že vozíčkáři jdou opačným směrem Cíl-Start a to tak, aby se potkali s co nejvíce účastníky celé akce a tím navázali nová přátelství. V cíli (pro vozíčkáře Startu) obdrží každý účastník prvního jarního buřta, kterého si vlastnoručně opeče na zahajovacím táborovém ohni nové sezony. Po ukončení akce probíhá zábavný večer s kapelou Country KID.

 

 

country hec boy

Duben – Country Hecboj

Jelikož máme duben, za kamny ještě budem, je potřeba dostat se z dosahu větrů a plískanic a sejít se v některém z vytopených plzeňských sálů (v poslední době RDC-Totem), zasoutěžit si, zazpívat, pohrát a „zablbnout“ v legračních a neobvyklých disciplínách. V průběhu akce, včetně kapely Country KID, vystupují hosté ze spřátelených organizací. Country Hecboj vždy splní očekávání aprílového měsíce a účelem je, aby si každý z každého ztropil nějaký žert v rámci dobré nálady, přátelství, kamarádství a pohody.

 

 

Dolany 2013 4

Květen – Dolany- Nadnárodní putování po plzeňském kraji

Vznik této akce se datuje od roku 2003, tedy dávno před založením C.K.KIDU. Za vším stála parta vodáků, která dnes tvoří skalní jádro C.K.KIDU. Základní myšlenkou bylo, je a bude umožnit kamarádům s tělesným či jiným postižením pohoupat se v raftech při sjezdu „divoké“ řeky Berounky a posléze navštívit místa, kam by se bez pomoci nás ostatních nedostali. Za 11 ročníků jsme kupříkladu navštívili a dobyli hrady Krašov, Krakovec, Rabí, Kašperk, rozhlednu Hohenbogen, Čerchov, Mariánskou Týnici, peřeje Hubertus, Černé a Čertovo jezero a mnoho dalších míst, které zdolali účastníci jak na mechanických tak elektrických vozících. V současné době akce probíhá formou 5ti denního pobytu (sobota až středa). V sobotu se sjíždí řeka Berounka, odpoledne probíhá vystoupení minimálně čtyř kapel různého žánru. Neděle je věnována adrenalinovému výletu s každoročním překvapením. Pondělí probíhá jako odpočinkový den v domě Exodus Třemošná a jehož náplní jsou rukodělné práce, přednášky a konzultace s odborníky na různá postižení apod. V úterý vyjíždíme k výletům za poznáním, spojených s návštěvou zajímavých míst v Plzni a okolí jako je Techmania, Zoologická zahrada, Luftova zahrada, minigolf Plasy, muzea a jiné. Úterní závěrečný večer patří, za doprovodu kapely Coutry KID, soutěžním básničkám a povídkám, které vytvářejí účastníci pobytu na zadaná slova. Následuje rozloučení. Tato akce je největší a nejnáročnější akcí, kterou C.K.KID pořádá a je vrcholem sezony. Každoročně se ji účastní včetně dobrovolníků kolem dvou set lidí z celé republiky bez ohledu na věk, povahu a rozsah postižení.

 

 

Září – Festival Na konci léta

Festival Na konci léta pořádá již několik let spřátelené občanské sdružení Ty a Já, kterého se C.K.KID pravidelně účastní a pomáhá s jeho organizací. Tato vynikající akce, která se každý rok koná v plzeňské Proluce, je přehlídkou neziskových organizací v rámci plzeňského kraje. Je zde možnost prezentovat svoje výrobky, program a další činnost svých zájmových aktivit. Významnou podporu tohoto festiválku přinášejí každoročně profesionální umělci (v letošním ročníku např. Michal Prokop, Luboš Andršť, Jan Hrubý). Duchovním otcem celé akce je plzeňský herec, písničkář, zpěvák a výborný kamarád Zdeňek Lahoda.

 

Září – Plavba netradičních plavidel

Psal se rok 2001, kdy plzeňský nadšenec a majitel agentury RLA Stallion s. r. o. Zdeňěk Zajíček přišel s nápadem zkusit sjet nemožné. Tím nemožným je vysoký jez „U Mráčku“ v Plzni, na řece Radbuze. Nebyl by to Zdenek, kdyby nenasadil laťku ještě výš a neztížil celou záležitost tím, že se pojede na netradičních plavidlech dle vlastní fantazie a výroby plavců. Díky němu je každoročně za pomoci mnoha dobrovolníků z řad hasičů, záchranářů a kamarádů na tomto jezu vytvořena „šupna“, po níž je jeho sen možné uskutečnit. C.K. KID se zúčastnil posledních 3 ročníků. Poprvé s plavidlem PET 2732, sestaveném z 2732 kusů PET lahví. Posádku tvořilo 13 plavců, z toho 2 vozíčkáři, 2 děti a pes. Naše druhá plavba proběhla ve znamení Slunce, seno…C.K. KID, na palubě se tentokrát nacházelo 21 plavců, z toho 2 vozíčkáři, 2 psi a kráva. Letos jsme se zúčastnili plavby po třetí jako indiánský kmen „Houknalodyfouk“.V čele s náčelníkem „Prasklá guma“ (Olda Doucha Netrval). I tuto plavbu přežilo všech 11 indiánů včetně 2 vozíčkářů, 2 psů a jiných nesmrtelných maskotů C.K.KIDU. Je téměř jisté, že se každé příští plavby C.K.KID zúčastní.

 

Říjen – Handicap Rock Fest

Peklo v pekle, tak začala tradice handicap rock festu v roce 2011. Vznikl jako nápad C.K. KIDU na propojení mladých začínajících kapel, v té době s přehlíženou komunitou mladých vozíčkářů a jinak handicapovaných kamarádů, kteří nejsou a nechtějí být zapojeni v tradičních organizacích. V průběhu 3let se ze sálové záležitosti stalo poslední venkovní rozloučení s létem. Akce již pevně zakotvila na Ranči Šídlovák, kde jsou vytvořeny všechny podmínky a předpoklady k jejímu konání. Dnes už stálými hudebními podporovateli jsou kapely jako Košík Band, Rambanbám apod, kteří vystupují bez nároku na honorář.

 

Listopad – Pyžamový (maškarní) bál

Jelikož je listopad nejsmutnějším měsícem v roce, je třeba alespoň jeden víkend oživit recesí a legrací. Proto C.K. KID pořádá pyžamový nebo maškarní bál. Tyto akce se ob rok střídají. Sudý patří pyžamovému a lichý maškarnímu bálu. Součástí je vyhlášení a ocenění nejlepšího pyžama potažmo masky, tanec, zábava s kapelou Country KID a jiné další překvapení. Pro tuto akci je využíván velký sál RDC- Totem.

 

Prosinec – Mikulášský bowling

Mikulášský bowling je jednou z nejstarších akcí. Stala se již tradicí od roku 2004 kdy, v návaznosti na květnové Nadnárodní putování po plzeňském kraji, se kamarádi chtěli setkat, odpočinout od předvánočního shonu a společně si zasportovat. Celodenní akce probíhá tradičně na bowlingových drahách ZČE Plzeň. Je opět vhodná pro všechny bez rozdílu věku, charakteru či stupně postižení. K tomuto účelu byly vyrobeny pomůcky pro hru, proto není problém zvládnout bowling i s těžším tělesným postižením. Součástí je kulturně-zábavné odpoledne a večer s mikulášským překvapením.

 

Prosinec – Povánoční zpívání

V roce 2010 z podnětu benžisty, zakládajícího člena kapely Country KID, účetního, člena výkonného výboru C.K.KID a výborného kamaráda Jirky (George) Krkoše se konalo první povánoční zpívání ve Zruči. Z výborného nápadu se stalo tradiční setkání všech kamarádů „vyčerpaných“ vánočními svátky a zárověň se připravujících na silvestrovské bujaření. V průběhu večera vystupují různé soubory a sbory např. Sboreček z ABBEY ROAD 443, DUO DĚDOUS, Country KID a jiné. Součástí je čtení kroniky C.K.KIDU, vzpomínání a zhodnocení všech proběhlých akcí a činností v uplynulém roce.

Děkujeme všem za účast a těšíme se příští rok.

CKKID

Kontakt na KIDa:

e-mail: info@ckkid.cz
mobil: +420 608708726

Člen Národní rady osob se zdravotním postižením ČR

CKKID